Co powinieneś wiedzieć zanim założysz stronę WWW?

Zanim otworzysz swoją pierwszą stronę WWW Co powinieneś wiedzieć zanim założysz stronę WWW?

Nie wyobrażaj sobie wielkich zysków w krótkim czasie

Posiadanie własnej strony to inwestycja w przyszłość, nie teraźniejszość. Jeśli chcesz zarobić po tygodniu od założenie swojej pierwszej strony WWW to zamknij tego bloga i nie czytaj dalej. Nie wyobrażaj sobie, że dzięki jednej stronie WWW założonej w styczniu, już w lipcu polecisz na wymarzone wakacje za 10 000zł na słoneczną i ciepłą Teneryfę.

Posiadanie własnej strony WWW wiąże się z cierpliwością i pokorą. To systematyczne budowanie wartości strony, jej pozycji w wyszukiwarce. To walka o zaufanie użytkowników poprzez świadczenie jak najwyższej jakości rozrywki czy usług. To okazja do nauki i rozwoju własnej osobowości, która owocuje coraz większymi, regularnie rosnącymi wpływami na konto bankowe.

Najpierw zarobisz 50zł. Później 55zł. W kolejnym miesiącu już 100zł. W następnym 70zł. Po roku, możesz zarabiać kilkaset złotych miesięcznie. Po kilku latach nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, z jednej strony nic przy tym nie robiąc. To dużo? Wcale nie, to dopiero początek… ;-)

Nie myśl, że nic nie będziesz robił, a pieniądze zarobią się same

Stronę WWW którą założysz trzeba uzupełnić. Nikt nie będzie wchodził na pustą stronę. Później, w miarę rozwoju użytkownicy sami będą dodawać na niej materiały przez co Ty będziesz miał mniej pracy. Później okaże się, że stroną wystarczy tylko administrować (akceptować dodane przez użytkowników materiały). Wtedy zapewne pomyślisz o założeniu kolejnej strony, bo przecież nie masz czasu, by założyć dwie strony jednocześnie? :)

Nie myśl, że to banalnie proste

Hmm…, ale przecież to jest banalnie proste! Po miesiącu będziesz tak automatycznie i naturalnie administrował swoją stroną jak automatycznie i odruchowo zamykasz drzwi na klucz wychodząc z domu.

Czy wiesz, o czym będzie Twoja strona?

Musisz wiedzieć o czym będzie Twoja strona i kto będzie jej odbiorcą. Co na niej będzie, co będzie jej mocną stroną i dlaczego użytkownicy powinni wybrać właśnie ją.
Nie wyobrażaj sobie, że strona WWW zrobi i uzupełni się sama. Przygotuj dla niej biznesplan tak, jakbyś otwierał nową działalność gospodarczą.

Storna WWW sama się nie wypozycjonuje i nie zdobędzie popularność.

Nic bardziej mylnego. Co prawda niektóre skrypty udostępniają automatyczne sitemapy, które wysyłają ping do Googla i innych wyszukiwarek (wszystkie skrypty doNETA mają tę funkcję!), ale często musisz znaleźć czas na wypozycjonowanie swojej strony. Kliknij tutaj i przeczytaj, jak wypozycjonować stronę WWW.

Oprócz pozycjonowania będziesz musiał pomyśleć o Funpagu dla Twojej strony. Jego założenie i konfiguracja jest bardzo proste, a dzięki niemu zdobędziesz nowych użytkowników. Kliknij tutaj i zobacz jak założyć Funpage dla strony WWW.

Jak założyć stronę WWW?

Potrzebujesz trzy rzeczy. Domenę (adres WWW pod którą można znaleźć Twoją stronę w Sieci), hosting (serwer, czyli miejsce, na których będziesz trzymał pliki swojej strony) i odpowiednie oprogramowanie.

Oczywiście możesz poświęcić kilka miesięcy i opanować to sam. Samemu kupić domenę i hosting. Zmienić delegację DNS domeny na odpowiedni serwer i zainstalować (lub stworzyć) pierwsze oprogramowanie. Ja tak zaczynałem swoją przygodę z wirtualnym światem. Niestety, kilkanaście lat temu nie było stron takich jak doNETA.pl. U nas wypałniasz jeden formularz by wybrać domenę, pakiet hostingowy i oprogramowanie. Nie musisz, jak ja, uczyć się wszystkiego metodą prób i błędów. Analizować setek stron różnych kodów, by znaleźć jedną interesującą Cię linijkę. Całą niezbędną wiedzę znajdziesz na tym blogu, a Twoje wszystkie problemy rozwiąże miła Pani z biura obsługi. Gdyby doNETA.pl istniała kilkanaście lat temu Internet dziś wyglądałby inaczej.

Twoja domena powinna nawiązywać do treści Twojej strony WWW. Profesjonalnie wyglądają domeny z rozszerzeniem .pl jednak są one droższe w utrzymaniu od domen z rozszerzeniami .com.pl czy .eu. Jeśli nie masz rozpoznawalnej firmy i nie jesteś znaną na rynku marką, spokojnie możesz wybrać tańsze rozwiązanie bez obawy, że jakość będzie niższa. Najlepiej w swojej domenie nie używaj znaków specjalnych jak np: – (minus,myślnik) czy polskie znaki. Adres nie powinien też być za długi.

Hosting na początek jak najtańszy. Nie potrzebujesz drogich i super wydajnych pakietów hostingowych, skoro na Twoją stronę początkowo będzie wchodziło tylko kilka osób? Ale spokojnie, wraz z rozwojem możesz łatwo zmienić pakiet hostingowy na wyższy, bez konieczności ponownej instalacji skryptów. Wszystko załatwiasz jednym telefonem.

Jak powinna wyglądać moja strona?

Twoja strona powinna mieć przejrzystą i czytelną grafikę. Jeśli myślisz, że na stronie powinno być mnóstwo animacji flash, gifów i innych ruszających się elementów to jesteś w wielkim błędzie. Strona musi być czytelna i przejrzysta. A im mniej obciążających i wielkich grafik, tym szybciej się załaduje w przeglądarce i mniej transferu wykorzysta.

Czy wiesz, że strona WWW jest tania i łatwa w utrzymaniu?

Koszt utrzymania domeny (Twojego unikalnego adresu w Sieci, np. twojafirma.pl) to od 30zł do 100zł w skali roku. Doliczając do tego najtańszy pakiet hostingowy (później, gdy będziesz potrzebował większego, oznacząć to będzie, że na Twoją stronę wchodzi coraz więcej osób, więc i stać Cię będzie na utrzymanie coraz droższych serwerów) o wartości 40zł rocznie. Razem 140zł brutto, bez żadnych dodatkowych koztów. Czy to dużo, biorąc pod uwagę, że po pewnym czasie 140zł będziesz zarabiał dzięki swojej stronie każdego miesiąca?

Co jeszcze powinienem wiedzieć?

Zastanawiasz się jak możesz zarobić na swojej stronie WWW? To bardzo dobrze! Kiedy skończysz czytać ten artykuł wróć tutaj i kliknij w ten link, żeby poznać sposoby zarabiania na stronach WWW.

Kiedy zastanawiasz się o czym ma być Twoja pierwsza strona w Sieci to musisz wiedzieć, że TO COŚ musi sprawiać Ci przyjemność i radość. Więcej o tym napisałem tutaj.

Musisz znać podstawy HTMLa, zarządzania serwerem i administracji domenami. Musisz, jeśli nie skorzystasz z naszej oferty, ponieważ doNETA, jako jedyni na rynku, oferujemy pełną obsługę techniczną, kiedy Ty zajmujesz się tylko administracją i uzupełnianiem swojej strony WWW w prostym i wygodnym panelu administracyjnym.

Czeka Cię dużo nauki. Nauczysz się nowych rzeczy, zdobędziesz wiedzę z zakresu marketingu i promocji, poznasz Internet od kuchni oraz opanujesz w stopniu mistrzowskim nawigację po Twoim koncie bankowym podczas sprawdzania, czy długo oczekiwany przelew już nadszedł :)

Chcesz wiedzieć więcej? Zostaw komentarz!

OFERTA

Przez wiele lat wytrwale tworzymy strony internetowe i dzięki Wam, naszym Klientom, doszliśmy do punktu, w którym znajdujemy się w tej chwili. Obecna forma i bogata oferta naszej Agencji Reklamowej jest wynikiem ogromnego doświadczenia, którym dziś chętnie się z Tobą podzielimy.

OFERTA

Przez wiele lat wytrwale tworzymy strony internetowe i dzięki Wam, naszym Klientom, doszliśmy do punktu, w którym znajdujemy się w tej chwili. Obecna forma i bogata oferta naszej Agencji Reklamowej jest wynikiem ogromnego doświadczenia, którym dziś chętnie się z Tobą podzielimy.

OFERTA

Przez wiele lat wytrwale tworzymy strony internetowe i dzięki Wam, naszym Klientom, doszliśmy do punktu, w którym znajdujemy się w tej chwili. Obecna forma i bogata oferta naszej Agencji Reklamowej jest wynikiem ogromnego doświadczenia, którym dziś chętnie się z Tobą podzielimy.

KONTAKT

Adres:
ul. Sienkiewicza 7
41-200 Sosnowiec
Numer telefonu:
Adres email:
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl