7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę kupując stronę WWW

Jesteś tutaj: Poradniki 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę kupując stronę WWW
Przemek Szczygłowski, autor
Przemek Szczygłowski
autor
Przemek na co dzień tworzy strony internetowe i dba o ich marketing. Od 12 lat z powodzeniem rozwija nowe marki w sieci.

Średni czas czytania: 4 min.
Nie masz teraz czasu? Wyślij ten artykuł na e-mail i przeczytaj kiedy chcesz.

"kilka tygodni temu kupiłam stronę i kontakt się urwał..." - podobnych telefonów odbieramy niestety kilka w miesiącu. Jak się zabezpieczyć przed nieuczciwymi wykonawcami?

Na co zwracać uwagę wybierając firmę, która wykona dla Ciebie stronę WWW? 

1. Portfolio

Sprawdź portfolio wykonawcy. Jakie prace wykonał, komu i na jakim poziomie. Jest spora szansa, że Twoja strona będzie na podobnym poziomie jak te w portfolio.

Jeśli jest w nim tylko kilka pozycji musisz uważać, jest spora szansa, że trafiłeś na początkującego freelancera, który zerwie kontakt kiedy zlecenie go przerośnie.

W przypadku wątpliowści zadzwoń do firm z portfolio i poproś o rekomendacje. Nikt nie powie Ci więcej, niż zadowoleni (lub nie) klienci.

2. Sprawdź dane kontaktowe

Czy w zakładce kontakt jest adres firmy, numer NIP, dane kontaktowe (koniecznie email i telefon)?
Jeśli widzisz tam tylko formularz kontaktowy uważaj, kontakt z tą firmą może być utrudniony.

Nawet jeśli nie chcesz rozmawiać telefonicznie to i tak spróbuj. Raz, a najlepiej dwa. Będziesz wiedzieć czy w trudnej sytuacji ktoś podniesie słuchawkę i spróbuje Ci szybko pomóc.

Wyślij maila. Jeśli odpowiedzi na email otrzymasz raz na kilka dni uważaj, być może Twoja strona będzie robiła się równie długo.

3. Ile lat są na rynku?

Młode firmy mają trudniej, jednak pamiętaj o tym, że Twoją stroną ktoś się musi opiekować. Jeśli będziesz potrzebował jej aktualizacji, rozbudowy czy pomocy w obsłudze... warto, by firma, która robiła Ci stronę ciągle istniała.

4. Sprawdzaj opinie

Wpisz nazwę firmy w Google i sprawdź opinie. Nic się nie wyświetla? To znaczy, że firma jest młoda lub ma bardzo mało klientów. Być może też często zmienia nazwę, by ukrywać negatywne opinie na swój temat.

Pamiętaj, że nikt nie ma 100% zadowolonych klientów i pozytywnych komentarzy. Zwracaj uwagę na negatywne opinie i odpowiedzi firmy na nie - to powie Ci wszystko o jej podejściu do klienta.

5. Kupuj u polskich firm

Sporo firm usługowych działających w internecie ma firmę w Wielkiej Brytanii lub dalej (Seszele, Malta, etc). W takim przypadku egzekwowanie umowy może być trudne.

6. Uważaj na freelancerów

Nie mamy nic do freelancerów. Sami często korzystamy z ich usług, często są to profesjonaliści najwyższych lotów. Niech to będą jednak osoby, których wiarygodność, umiejętności i referencje możesz potwierdzić.

Jednak freelancer nie ma firmy, może w łatwy sposób podać nieprawdziwe dane, a później zniknąć z zaliczką (sami straciliśmy w ten sposób jakieś 1300zł - płacąc zaliczki trzem osobom, które później zniknęły bez słowa). Sprawy zgłosiliśmy na Policję. Wszystkie umożone.

7. Sprawdź ukryte koszty

"Koszt strony internetowej to 500zł" - pisze wiele firm, ale nie pisze jakiej. Gdy okazuje się, że do strony trzeba przygotować proste logo, umieścić ją na serwerze, kupić domenę i SSL, pobrać kilka zdjęć z banków zdjęć to koszt strony wzrasta dwukrotnie.

Uzgodnij dokładne warunki współpracy przed złożeniem zamówienia.

18:22, 10 marzec 2019r.
Kategoria:Poradniki
187
0

Nie masz czasu?

Wyślij ten artykuł na swój adres e-mail i przeczytaj go kiedy zechcesz.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl