Czy warto mieć certyfikat SSL?

Jesteś tutaj: Sklepy internetowe Czy warto mieć certyfikat SSL?
Przemek Szczygłowski, autor
Przemek Szczygłowski
autor
Przemek na co dzień tworzy strony internetowe i dba o ich marketing. Od 12 lat z powodzeniem rozwija nowe marki w sieci.

Średni czas czytania: 3 min.
Nie masz teraz czasu? Wyślij ten artykuł na e-mail i przeczytaj kiedy chcesz.

Zakładając stronę internetową, wagę przywiązujemy do domeny czy serwera. Z biegiem czasu dowiadujemy się o innych newralgicznych elementach, które nie są niezbędne, ale za to bardzo pomocne. Do nich zaliczamy również certyfikaty SSL oferowane przez wiele firm hostingowych.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to produkt zapewniający stronom internetowym ochronę. Zapewnia on poufność danych, które są przesyłane na serwer. Najczęściej są to dane personalne odnoszące się do klientów sklepów czy osób korzystających z formularzy kontaktowych.

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

  • Wyższa pozycja w Google - samo Google potwierdziło (tutaj), że certyfikat SSL pozytywnie wpływa na pozycje w Google
  • Bezpieczne przesyłanie danych – dane wysyłane w formularzach kontaktowych, zamówieniach w sklepie czy logowanie do konta są szyfrowane i bezpieczne.
  • Poczucie bezpieczeństwa - osoba, korzystająca ze strony wie, że jest ona odpowiednio zabezpieczona. Chętniej i częściej korzysta z formularzy kontaktowych, dokonuje zakupu w sklepach czy rejestruje konta w serwisie.
  • Prestiż - jeśli nie dbasz o bezpieczeństwo swojej strony, to dlaczego miałbyś dbać o jakość swoich produktów czy usług oferowanych na niezabezpieczonej stronie? Klienci są bardzo wymagający!
  • Pozytywny wizerunek - certyfikat SSL to jeden z czynników, wpływający na wizerunek Twojej firmy. A na ten trzeba pracować w każdym aspekcie.

Jak sprawdzić czy mam certyfikat SSL?

Najnowsze wersje przeglądarek skutecznie informują o tym użytkowników. Wchodząc na stronę WWW bez certyfikatu możemy sprawdzić czy mamy certyfikat SSL:

Są to komunikaty agresywne, negatywnie wpływające na odbiór strony przez osobę ją odwiedzającą. A przecież strona, jest wizytówką Twojej firmy.

Jak zamówić certyfikat SSL?

Skontaktuj się z firmą, która obsługuje Twoją stronę WWW.

02:51, 16 grudzień 2020r.
239
0

Nie masz czasu?

Wyślij ten artykuł na swój adres e-mail i przeczytaj go kiedy zechcesz.

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl